Parimad noored linnutundjad on selgunud

Kuupäev:

20. märtsil toimus Tartu ülikooli loodusmuuseumi üle-eestiline linnuviktoriin, kus selgitati välja parimad noored linnutundjad. Viktoriini üldarvestuses saavutas esimese koha Pärnu Koidula gümnaasiumi tiim „Buteo“.

Neljateistkümnendat korda toimuval linnuviktoriinil osales 25 võistkonda üle Eesti. Viktoriinist võtsid õpilased osa kahes vanuserühmas: 6.–9. klass ja 10.–12. klass kuni kolmeliikmelistes võistkondades.

Viktoriinil tuli vastata küsimustele Eesti kui ka võõramaa lindude kohta ja tunda linnuliike nii välimuse, laulu ning häälitsuste järgi. Küsimuste seas oli osalejatele raskemaid kui ka kergemaid küsimusi. Näiteks küsimusele, milline maailmas praegu levinud linnuliik on kõige pikema tiibade siruulatusega, vastas õigesti ainult kuus võistkonda.

„Võistkonnad olid väga hästi ette valmistunud. Oli näha, et õpilastel on suur huvi lindude ja looduse vastu. Kiitus õpetajatele, kes õpilasi nii hästi viktoriiniks ette valmistasid. Väga hästi teadsid noored aasta linnuks valitud käo eluviisi ja tunnuseid. Hästi tunti linde välimuse järgi, kuid juba vaevalisemalt teati linde nende lauluhääle ja häälitsuste järgi,“ sõnas linnuviktoriini peakorraldaja Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Linnuviktoriini võitjaks osutus Pärnu Koidula gümnaasiumi tiim „Buteo“, kes kogus maksimaalsest 69 punktist 64. Vanema, 10.–12. klassi vanuserühmas pälvis teise koha 60 punktiga Saue riigigümnaasiumi ja Püha Johannese kooli tiim „Vihased tihased“ ning kolmanda koha saavutas 58 punktiga tiim „Prääks ja Tehtud“ Hugo Treffneri gümnaasiumist.

Noorema, 6.–9. klassi vanuserühma võitjaks osutus 62 punktiga Tartu loodusmaja huvikooli tiim „Pimpelmees“. Teise koha pälvis 61 punktiga Pärnu Kuninga tänava põhikooli tiim „Vesipapp“ ja kolmanda koha sai 57 punktiga Gustav Adolfi gümnaasiumi tiim „SNORR“.

Võitjaid premeeriti auhindadega, mille panid välja Eesti ornitoloogiaühing, ajakiri Eesti Loodus ja Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Tartu ülikooli loodusmuuseum / Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

TUNNE LOODUST | Saare perekonna võõrliikidest haljastuses

Tekst ja fotod: OLEV ABNER Saare (Fraxinus) perekonnas on ligi...

Saarepuu, metsade mitmekesisuse kandja

Tekst ja fotod: IVAR SIBUL Tänavuse aasta puu on harilik...

Põdra kui liigi kujunemine

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Unustatud põlisliik kormoran

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri