Osale seminaril: kuidas teha loodusvaatlusi ja võtta osa maratonist

Kuupäev:

Loodusfestival kutsub osalema 27. aprillil seminaril „Loodusvaatluste maratoni korraldamine“.

Foto: Veljo Runnel

Loodusfestival tipneb loodusvaatluste maratoniga, mis on põnevusest pakatav, seikluslik ööpäev looduses. BioBlitz formaadil põhineva harrastusteaduse sündmuse käigus tuvastatakse kindlal alal kindla ajavahemiku jooksul nii palju eluslooduse liike kui võimalik.

Aga kuidas osaleda loodusvaatluste maratonil või kuidas seda ise juunikuus ise korraldada – sellest räägime seminaril „Loodusvaatluste maratoni korraldamine“, mis toimub neljapäeval, 27. aprillil Tartu Ülikooli loodusmuuseumis.

Seminar keskendub looduse uurimisele ja loodusvaatluste tegemisele. Tutvustatakse loodusvaatluste maratoni vaatlusalade töökorraldust, vaatluste sisestamise töövahendeid ning antakse nõu vaatlusaladel vaatluste koordineerimiseks. Samuti leitakse vastused kõikidele küsimustele, mis puudutavad loodusvaatluste maratoni, selle korraldust ja läbiviimist. Vaatluste sisestamise õppimiseks palume võimaluse korral kaasa võtta enda süle- või tahvelarvuti.

„Loodusvaatluste maratonil osalemine aitab osalejal kodukoha loodust paremini tundma õppida ning looduskaitsjate ja teadlaste töö jaoks andmeid koguda,“ selgitas maratoni korraldaja Veljo Runnel. „Kuigi seminaril on võimalik osaleda ka veebis, siis julgustan loodusmuuseumisse kohapeale tulla, sest seminari üks eesmärke on viia kokku mõtete ja ideede vahetamiseks erinevate vaatlusalade koordinaatorid.“

Seminar „Loodusvaatluste maratoni korraldamine“ toimub neljapäeval, 27. aprillil kell 14–16 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ruumis 301B. Osaleda saab ka veebis Zoomi keskkonas. Seminaril osalemine on tasuta, aga palume eelregistreeruda hiljemalt 25. aprilliks.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Kuu piltide fotogramm-meetriline uurimine: mõõtes Apollo pärandit

Vladislav-Veniamin Pustõnski Viimati käis Apollo ekspeditsioon Kuul üle 50 aasta...

Kuidas Narva oma lipu sai?

Zurab Jänes Narva muuseumi kogus talletatakse sõdadevahelises Eestis 1935. aastal...

Loomsetele toitudele koidab taimne tulevik

Mati Roasto, Tõnu Püssa, Mihkel Mäesaar Tarbijate eelistused, tehnoloogiad ja...

VIKTOR MASING 100 | TEADLANE, ÕPETAJA, KOLLEEG

Tekst: ELLE ROOSALUSTE Viktor Masing oma 70. sünnipäevale pühendatud akadeemilisel...