Eesti Looduse fotovõistluse on võitnud pilt hooghännast

Kuupäev:

Ajakirja Eesti Loodus 25. fotovõistluse üldvõidu ehk loomafotode peaauhinna on pälvinud Eimar Kull fotoga limaku (limaseene) otsas turnivast hooghännast. Pilt sündis ühel järjekordsel loodusretkel, mille siht oli otsida limakuid: rohked vihmasajud andsid lootust neid kohata. „Vanalt kummuli tammelt leidsingi mitu limakupunti. Ühel neist märkasin hooghända, kes pildistamisest sugugi välja ei teinud ning jäi minust sinna edasi oma asju ajama,“ meenutab Eimar. Noorte arvestuses sai loomafotode peaauhinna Mihkel Paide, kellel on õnnestunud saada pildile kala püüdev sõtkas.

Eesti Looduse fotovõistlus on Eesti suurim pikaaegne loodusfotokonkurss. Tänavu saadeti võistlusele 1250 pilti, neist üldarvestuses 1130 fotot ja noorte arvestuses (kuni 16-aastased) 120 pilti. Fotovõistuse traditsiooni järgi saab suurima tunnustuse ja tähelepanu küll parim loomapilt, kuid peaauhind antakse ka parima taime- ja seenefoto eest. Peale selle on arvukalt eriauhindu, sh meie toetajatelt. Tänavu anti välja 26 auhinda üldarvestuses ja 8 auhinda noorte arvestuses. Kõiki auhinnatud pilte saab vaadata veebilehel www.loodusajakiri.ee/eesti-looduse-2024-aasta-fotovoistluse-voitjad.

Pilte hindasid bioloog Indrek Kalamees, vikipedist Ivo Kruusamägi, Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk, mükoloog ja kunstnik Bellis Kullman, loodusfotograaf Urmas Tartes ning kunstnik Margot Sakson. Eriauhindade saajad otsustasid auhindade väljapanijad.

Fotovõistluse suured auhinnad on pannud välja Fotoluks, Wikimedia Eesti ja reklaamibüroo Salibar. Toetajate hulgas on ka Tuulingu talu, Husqvarna Eesti, kliimaministeerium ja KIK, keskkonnaameti PuisniiduLIFE-i projekt „WoodMeadowLife“, RMK, Eesti botaanikaühing, Eesti arboristide ühing, Eesti orhideekaitse klubi, Eesti ornitoloogiaühing, Tallinna loomaaed, Eesti loodusmuuseum, TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti jahimeeste selts, ajakiri Eesti Jahimees ning looduskalender.ee.

Lisateave: Toomas Kukk, toomas.kukk@loodusajakiri.ee, tel 518 9420

Katre Palo

MTÜ Loodusajakiri

Tegevjuht

Tel +372 610 4105

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

TUNNE LOODUST | Saare perekonna võõrliikidest haljastuses

Tekst ja fotod: OLEV ABNER Saare (Fraxinus) perekonnas on ligi...

Saarepuu, metsade mitmekesisuse kandja

Tekst ja fotod: IVAR SIBUL Tänavuse aasta puu on harilik...

Põdra kui liigi kujunemine

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Unustatud põlisliik kormoran

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri