Eesti Looduse 25. fotovõistlus

Kuupäev:

Eesti Looduse 2024. a fotovõistluse võidutöö vaenukäost. Foto autor on Ave Kruusel
Eesti Looduse 2024. a fotovõistluse võidutöö vaenukäost. Foto autor on Ave Kruusel

Ajakiri Eesti Loodus on kuulutanud välja fotovõistluse, mis sel aastal toimub 25. korda. Eesti Looduse fotovõistlus on üks Eesti suuremaid loodusfotokonkursse. Osaleda saab kuni 16-aastaste noorte ja täiskasvanute kategoorias. Auhindu saavad parimad looma-, taime- ja seenefotod. Samuti jagatakse palju eriauhindu, näiteks elurikkuse, liigikaitse, aasta orhidee või looduse maastike ja mustrite kategoorias. Uudsena antakse seekord koostöös keskkonnaameti PuisniiduLIFE-i projektiga välja eriauhind „Pärandit kandvad puisniidud“.

Kõik võistlusele saadetud fotod peavad olema tehtud Eestis ning taim, loom või seen peab olema pildil selgelt äratuntav. Koos võistlustööga ootame lühikest lugu, kus ja mil moel pilt on tehtud ja kes on pildil. Autori nõusolekul lähevad võistlusele edastatud vaba litsentsiga fotod eestikeelse Vikipeedia fotokogu täienduseks nagu varasematelgi aastatel; parimaid tunnustab Vikipeedia auhindadega.

Fotosid saab võistlusele esitada alates 1. juulist kuni 30. septembrini veebilehel fotovoistlus.horisont.ee. Samast leiab ka võistluse tingimused, toetajad ja eelmiste aastate parimad tööd. Seekordse fotovõistluse põhitoetajad on Fotoluks ja Vikipeedia, peale selle senised sponsorid.

Kirjale on lisatud Eesti Looduse 2024. a fotovõistluse võidutöö vaenukäost. Foto autor on Ave Kruusel. Fotot võib tasuta kasutada fotovõistluse kajastamisel, viidates autorile. Kui soovite suuremat faili, võtke meiega ühendust.

Ajakirju Eesti Loodus ja Horisont on alates 2001. aastast andnud välja MTÜ Loodusajakiri.

Lisateave:

Toomas Kukk
Eesti Looduse peatoimetaja
toomas.kukk@loodusajakiri.ee
518 9420

fotovoistlus-25

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

TUNNE LOODUST | Saare perekonna võõrliikidest haljastuses

Tekst ja fotod: OLEV ABNER Saare (Fraxinus) perekonnas on ligi...

Saarepuu, metsade mitmekesisuse kandja

Tekst ja fotod: IVAR SIBUL Tänavuse aasta puu on harilik...

Põdra kui liigi kujunemine

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Unustatud põlisliik kormoran

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri