Aare Baumeri köögifüüsika katsed

Kuupäev:

Koostanud Aare Baumer, toimetaja Helen Arusoo.
MTÜ Loodusajakiri 2011
Pehmekaaneline (210 x 150 mm), 96 lk.

«Soojal ajal on hea katsetada külmaga. Külmal ajal on hea katsetada soojaga. Pimedal ajal on hea katsetada valgusega. Valgel ajal on hea katsetada pimedusega. Kõik, mis meid ümbritseb, on katsetamist väärt,» kirjutab Aare Baumer oma füüsikakatsete raamatu sissejuhatuses. Siit leiab vahvaid köögifüüsika katseid nii suveks kui talveks, aga ka kiireid põnevaid trikke sünnipäevade elavdamiseks.

Selle raamatu abil saate ise teha vesiliiva ja vesipüksi, piimavikerkaart ja soolast stalagmiite, aga ka keefiriga lambipirni põlema panna. Arvesse on võetud, et iga katse jaoks vajamineva materjali eelarve ei ületaks 6,4 euro piiri ehk et ei oleks kulukas. Katsed sobivad lastele, aga ka vanematele ei tee liiga mõnede füüsika põhitõdede meeldetuletamine. Mõne katse jaoks on vaja siiski kogu pere koostööd – näiteks puhkudel, kui vesi ja elekter kokku saavad.

Aare Baumer on töötanud 10 aastat Energia avastuskeskuse teadus- ja arendusjuhina ning toimetanud pea sama kaua ajakirja Loodusesõber Köögifüüsika rubriiki. Aare Baumerit näeb sageli telemaastikul, kus ta on esinenud ETV hommikuprogrammides ning juhtinud saadet «2020» Eesti tulevikuvisioonidest. Viimastel aastatel on Aare rännanud ringi üle kogu Eesti oma teadusteatri etenduste programmiga. Eesti teaduste Akadeemia ja SA Archimedes omistasid 2010. aastal Aare Baumerile parima teadust ja tehnoloogiat populariseeriva teadlase/ajakirjaniku/õpetaja peapreemia.

Ostan

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Palverändurite jälgedel

Ajakirjas Horisont on juba aasta jagu ilmunud artiklisari „Palverändurite...

Läänemere tulevik

Ühest vastust küsimusele, milline tulevik ootab Läänemerd, on raske,...

Kuu piltide fotogramm-meetriline uurimine: mõõtes Apollo pärandit

Vladislav-Veniamin Pustõnski Viimati käis Apollo ekspeditsioon Kuul üle 50 aasta...

Kuidas Narva oma lipu sai?

Zurab Jänes Narva muuseumi kogus talletatakse sõdadevahelises Eestis 1935. aastal...